Главная » 2014 » Февраль » 21 » Квітка-Основ’яненко Г. "Салдацький патрет", "Конотопська відьма", "Маруся".
Квітка-Основ’яненко Г. "Салдацький патрет", "Конотопська відьма", "Маруся".

Квітка-Основ’яненко Г. Салдацький патрет; Конотопська відьма; Маруся / Григорій Квітка-Основ’яненко; передмова Борисенко К.Г.- К.: Шанс, 2013.- 224с.- (Серія «Шкільна бібліотека»). – ISBN  978-966-2202-27-4

Видання містить відомі твори Григорія Квітка-Основ’яненко «Салдацький патрет», «Конотопська відьма», «Маруся».

Оповіданням «Салдацький патрет» Квітка висміював консервативних критиків, які, не знаючи культурних потреб українського народу, не розуміючи української літератури, бралися про них говорити, принижували українське письменство.

Повiсть Г. Квiтки-Основ'яненка "Конотопська вiдьма" є дотепною сатирою на
козацько-старшинський устр
iй у перiод його занепаду, на окремi явища то­дiшнього
життя, на побут козацькоï старшини
XVIII столiття.

Повiсть "Маруся" - це iсторiя iдеалiстичного ко­хання простих людей, якi зумiли подолати труднощi на своєму шляху, але трагiч­на смерть Марусi, а згодом i Василя, перекреслила

ïхнi долi. Оскiльки в повiстi йдеться про кохання i смерть, то й обряди, якi детально описав письменник - це обряди сватання, весiлля, похорону. Повiсть "Маруся" вражає етнографiчно-точним описом народних звичаïв, побуту селян.

Просмотров: 729 | Добавил: [HoN]Accord | Рейтинг: 0.0/0