Главная » Статьи » Новини

Місячник шкільних бібліотек 2020

Всі ми пасажири одного корабля на ім'я Земля, значить, пересісти з нього просто нікуди. Якщо у людства бракуватиме сил, засобів і розуму, щоб порозумітися з природою, то на вимерлій, покритій пилом Землі варто було б, встановити  надгробок з таким скорботним написом:
Кожен хотів кращого тільки для себе...

Антуан де Сент-Екзюпері

Місячник розпочався зі знайомства з бібліотекою. Учні 2 класу познайомилися з такими поняттями як «бібліотека», «бібліотекар», «читач», «формуляр читача» та ін. Дізналися багато нового і цікавого про книгу, про правила поводження з нею та правилами поведінки в бібліотеці. А привітали учні улюблену бібліотеку красивими віршами українських письменників про природу.

З 01 жовтня в бібліотеці  оформлені тематичні виставки «Як не любити нам цю землю?»,  «Бережімо планету земля – вона у нас одна». Мета виставки - познайомити учнів з  письменниками та поетами, твори  яких вчать любити природу, дбайливо до неї ставитися, правильно вести себе на природі. На виставці представлені твори  письменників-природолюбів, цікаві  матеріали журналу «Колосок», висловлювання відомих людей про природу.

1-7 клас

Галерея-виставка дитячих малюнків: «Природа очима дітей».  На уроках малювання бібліотекар читала вголос казки та оповідання письменників, які пишуть про природу, а учні уявляли і малювали до них ілюстрації.

Діти прослухали такі художні  твори українських письменників:  Євген Гуцало   «Сіре зайченя», Михайло Стельмах «Гриб діткам купив шапки», Олександр Олесь  «Ліс восени», українська народна дитяча пісня «Ходить гарбуз по городу», Анатолій Костецький  «Не хочу», Олександр Довженко «Зачарована Десна»  (уривок з повісті), Василь Сухомлинський «Зелений луг, квіти, метелики», Олександр Олесь «Дві хмароньки», Ганна Малик «У лісі», Олесь орач «Хто де живе», Ганна Чубач «У селі в бабусі», Василь Сухомлинський «Що найтяжче журавлям»).

Учні 4 класу відправились у  екологічну мандрівку: «Бережімо планету Земля – вона у нас одна». Метою подорожі було розширити знання дітей про природу, красу лісу, його багатства, лікарські рослини , які можна знайти усюди: у лісі, на полі, біля оселі. У  класі працювало 3 станцїї «Лікарські рослини»,  «Лікарські дерева», «Галявина цікавинок».

Учні відповідали на питання екологічної вікторини, вирішували екологічну задачу. Дізнались про 10 найстаріших дерев України,  найбільш оспівані українським народом дерева, які лікарські рослини використовують в медицині,  які використовують для профілактики грипу та ще багато цікавого і корисного.  Завершилась подорож переглядом  відео на екологічну тему. У висновку відзначили, що людина і природа єдині, що природу треба берегти і любити.

Для учнів 3 класу пройшов читацький марафон «Казка вчить, як з природою дружить». Учні ланцюжком вголос по реченню, на уроках літературного читання, читали казки та оповідання про бережливе ставлення до природи : «Яблунька і літо», «Все в лісі співає» В. Сухомлинського; «Як приходить Весна»  О. Бунець; «У зимовому лісі» А. Давидова ; «Як сосна лосенят рятувала» С. Афоньшина; «Сім’я дикої качки» Є.  Гуцало.

Категория: Новини | Добавил: [HoN]Accord (19.10.2020)
Просмотров: 340 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]