Главная » 2013 » Октябрь » 25 » Хоткевич Г. М. Камінна душа
Хоткевич Г. М. Камінна душа

Хоткевич Г. М. Камінна душа: повісті / Г.М.Хоткевич; післямова Н.М.Шумило, коментарі Н.М.Шумило та Г.І.Павленко;  художник-оформлювач Ю.Ю.Романіка. - Харків: Фоліо, 2013.- 636с. -(Шкільна бібліотека укр.та світ.літератури). - ISBN 978-966-03-5461-6

У книгу талановитого прозаїка, драматурга, критика увійшли три повісті – «Авірон» на антиклерикальну тематику, «Тарас Шевченко» та «Камінна душа», основою сюжету якої стала народна пісня «Павло Марусяк і попадя» про нещасливе кохання молодої красуні – дружини сільського попа і ватажка опришків Марусяка, «орла полонинського». Навряд чи є в українській культурі особистість, котра проявила б себе так багатогранно, як Гнат Хоткевич, який творив у різних галузях мистецтв, літератури, техніки. Він – прозаїк, драматург, перекладач, редактор, композитор, професіонал-бандурист, театральний режисер, музикознавець, фольклорист, етнограф, педагог, суспільний діяч, художник, а за фахом – інженер-технолог. Залишив по собі велику творчу спадщину, яка, безперечно, належить до духовних скарбів України.

Просмотров: 602 | Добавил: [HoN]Accord | Рейтинг: 0.0/0