Главная » Статьи » Нові надходження

Олімпійська книга
 Сергій Назарович Бубка - радянський і український спортсмен-легкоатлет зі стрибків з жердиною, перша в світі людина, яка стрибнула вище шести метрів. Чинний володар світового рекорду зі стрибків з жердиною. Заслужений майстер спорту СРСР.
Народився: 4 грудень 1963 р. (49 років), Луганськ
Вага: 80 кг
Зріст: 1,83 м

КАР'ЄРНИЙ ШЛЯХ
С. Н. Бубка занесений до Книги рекордів Гіннесса за найбільшу кількість світових досягнень у легкоатлетичному спорті.
З 1999 року С. Н. Бубка є членом МОК. З 2000 по 2008 рік був членом Виконкому МОК. З 1996 року С. Бубка був членом Комісії Атлетів МОК, а з 2002 до 2008 року — її головою. Після складання повноважень у зв’язку із завершенням терміну, С. Бубку обрано почесним членом Комісії Атлетів.
В 2007 році Сергія Бубку обрано першим віце-президентом Міжнародної Асоціації легкоатлетичних федерацій, у 2011-му — переобрано на посаду віце-президента. В 2009 році С. Бубку обрано членом Ради Асоціації літніх міжнародних олімпійських федерацій. У 2012 році Сергія Бубку, під час 124 сесії Міжнародного Олімпійського Комітету в Лондоні, обрано до складу Виконкому МОК. 
З 2002 до 2006 року С. Н. Бубка був народним депутатом України, членом Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму.
З 1990 року під керівництвом С.Н. Бубки проводяться щорічні міжнародні змагання серед найсильніших атлетів світу із стрибків із жердиною «Зірки жердини».
Володіє англійською, французькою мовами.
23 червня 2005 року на ХVІІІ позачерговій Генеральній асамблеї НОК С.Н. Бубку обрали Президентом НОК України. 23 листопада 2006 року С. Н. Бубка переобраний президентом НОК на 2006-2010 роки, а 7 жовтня 2010 року — на наступне чотириріччя.
СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ
З 1983 по 1997 роки шість разів здобував звання чемпіона світу. Це ж звання він чотири рази виборював у приміщеннях.
Є переможцем Кубків Світу та Європи (1985), чемпіоном Європи (1986). У 1988 році С. Бубка став чемпіоном ХХІV Олімпійських ігор в м. Сеулі.
Сергій Бубка встановив 35 світових рекордів.
Діяльність С.Н. Бубки відзначена багатьма нагородами: Орден Трудового Червоного прапора (1988), Орден Леніна (1989), «За заслуги», Герой України (2001), Почесна відзнака Президента України (1994), Орден Ярослава Мудрого V ступеня (2008).
У 2003 році Бубка С.Н. став переможцем загальнонаціональної акції «Зірки України» та був визнаний Чемпіоном ЮНЕСКО зі спорту.
С.Н. Бубка тричі визнавався кращим спортсменом світу, ставав багаторазовим володарем гран-прі IAAF. У 1997 році за рейтингом газети «Екіп» (Франція) визнаний «Чемпіоном чемпіонів».
13 липня 2012 року виповнилося 27 років з дня легендарного стрибка С.Бубки на 6 метрів, який відбувся в Парижі.
 Книги, які отримала бібліотека гімназії від Олімпійського комітету України:


 Булатова М.М. Енциклопедія Олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Друге видання. – К: Олімпійська література, 2011. – 400 с. :іл.
Булатова Марія Михайлівна – доктор педагогічних наук, професор, академік Української академії наук. Закінчила Київський державний інститут фізичної культури та біологічний факультет Київського державного університету ім.. Т.Г.Шевченка.
М.М.Булатова – автор понад 200 публікацій, серед яких 20 книг (підручників, монографій, навчальних посібників, енциклопедичних видань), що побачили світ в Україні, Росії, Іспанії, Китаї, Польщі, Бразилії тощо.
Енциклопедія пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань і відповідей.
Енциклопедія Олімпійського спорту пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань і відповідей. Для дітей та молоді, фахівців галузі фізичного виховання і спорту та освіти, широкого загалу читачів, які цікавляться історією і сьогоденням олімпійського руху.



Булатова М.М. Твій олімпійський путівник / М.М.Булатова. – К., 2011. – 120 с.

Цей Олімпійський путівник поведе тебе, юний читачу, стежками славетної історії, познайомить із видатними олімпійцями світу. Ти дізнаєшся де і коли зародилися Олімпійські ігри, як ушановували переможців, чому припинили проведення Ігор, а також про те, як славетний П’єр де Кубертен відродив ці спортивні змагання. Путівник відкриє для тебе значення найголовніших олімпійських принципів та ідей , сутність прапора та емблеми Ігор, а також стане добрим помічником під час участі в різноманітних освітніх програмах.










Єрмолова В.М. Олімпійська освіта: теорія і практика: навч. посіб. / В.М. Єрмолова. – К., 2011. – 335 с.

У посібнику Олімпійська освіта розглянуто історичні та теоретико-методичні засади інтеграції олімпійської освіти в навчально-виховний процес школярів. Подано практичний матеріал з олімпійської освіти, який може бути використаний у навчальній та позакласній роботі в загальноосвітніх навчальних закладах. Для вчителів, педагогічних працівників таборів відпочинку, студентів спортивних і педагогічних вищих навчальних закладів.









Зірки олімпійського спорту України 1994-2008: спеціальний проект. /Державна служба молоді та спорту України. Національний олімпійський комітет України – К.: Олімпійська арена, 2011. -207с.

У журналі Олімпійська Арена. Спеціальний проект зібрані унікальні матеріали про перемоги українських олімпійців за період, коли Україна виступала на головних спортивних стартах планети окремою командою – з 1994 по 2008 роки.
Категория: Нові надходження | Добавил: [HoN]Accord (16.10.2012)
Просмотров: 1010 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]