21 березня - Всесвітній День поезії

«Я живу у безмежжі любові…»

Саме 21 березня, в День поезії, в селі Городище поблизу м. Марганець народився відомий сучасний поет і прозаїк, Григорій Бідняк. Дитинство його пройшло в дивовижнім краю безмежних дніпровських плавнів. Свій трудовий шлях пройшов від піонервожатого до директора видавництва «Поліграфіст», та головного редактора газети «Літературне Придніпров’я”.

Протягом творчого життя Григорій Прокопович звертався до різних жанрів. Крім ліричних віршів, яким належить, беззаперечно, основна роль, з початком письменницької діяльності Г. Бідняка розвивається і утверджуються й такі жанри, як елегія, романс, сонет, пісня-роздум, пісня-ствердження. Багато його віршів привернули увагу композиторів і стали піснями. Їх близько 200. Він видав багато книжок для дітей: «Шахтарчата», «Літечко», «Пригоди друзів», «Мова світанкова», «Весна – джерельця». Прихильність читацького загалу здобула трилогія «Долею гартовані» (до неї увійшли романи «Мачуха», «Планида» та «Месія»).

Григорій Прокопович є членом Національної Спілки Письменників України, заслужений працівник культури України, лауреат літературної премії ім. П.Кононенка, почесний громадянин м. Марганця.

В нашій бібліотеці, на постійно діючій книжковій виставці представлені видання, які розкривають творчий доробок Григорія Прокоповича. Творам Григорія Бідняка притаманні любов до рідної землі, відчуття родового кореня, святинь свого народу, звернення до джерел народної мудрості.

В трилогії «Долею гартовані» автор розповідає про долі жителів села Городище, їх суспільно-побутові стосунки в період голодомору, колективізації, воєнні та післявоєнні роки. Напевне, жителі Марганця і селища Городище, прочитавши романи нашого земляка впізнають в персонажах знайомі риси своїх родичів і односельців.

Категория: Новини | Добавил: [HoN]Accord (20.03.2019)
Просмотров: 498 | Рейтинг: 0.0/0