Книжково-ілюстративна виставка "Україна-країна єдина"

В бібліотеці гімназії  діє  книжково-ілюстративна  виставка «Україна – єдина країна» . Книги  представлені  на  цій виставці  розкривають  багатовікову  історію становлення української  державності, відтворюють широку панораму подій, які відбулися на території України з прадавніх часів до сучасної доби. Розкривають  такі важливі питання, як трипільська культура, процес становлення Київської Русі, зародження та розвиток українського козацтва. Всіх бажаючих ознайомитися з виставкою і взяти літературу з даної теми, запрошуємо до бібліотеки. Сподіваємося, що видання, представлені на виставці, допоможуть читачам не лише краще пізнати історію України, а й сприятимуть піднесенню їх національної свідомості.

Інформація

Щонайменше чотири рази в просторі і часі народжувалася українська держава. ЇЇ перша  літописна історія творилася в  IХ-ХІVст.  На теренах від Карпат до Дону, від Балтійського до Чорного морів  під  назвою Київської  та  Галицько-Волинської  Русі.  У  XVII  ст.  піднялася   друга Українська держава  -  козацько-гетьманська.  Але  цю  незавершену  будову підступно і немилосердно руйнують Річ Посполита, Російська,  Османська,  а пізніше  й  Австро-Угорська  імперії,  щоб  знищити  навіть   згадку   про українську державність. Проте вбити національну ідею в народі,  в  історії якого незалежність стала реальністю, було неможливо.

Початок  XX  століття  подарував  Україні  шанс  у  справі  відродження української державності. Національно-визвольний  рух,  який  відновився  у  середині  XIX   ст., вибухнув у  березні  1917  року  українською  революцією.  Трагічними  для України були перші роки революційного  державотворення.  Внаслідок  цілого ряду помилок не вдалося втілити в життя  ідею  незалежності  України.  Але досвід Центральної Ради, Гетьманату,  Директорії,  ЗУНР,  УСРР  послугував майбутньому України, поповнив скарбницю її державотворчого досвіду.

Складною  і  суперечливою  була  історія  держави  радянської  України. Юридичне закріплення позитивних наслідків  революції  і  формальних  ознак української державності поєднувалося з встановленням керівної  і  пануючої ролі більшовицької  партії,  нетерпимості  до  політичного  інакомислення, застосуванням жорстоких репресивних методів політичної боротьби.

У роки другої світової  війни  Східна  Галичина,  Північна  Буковина  і Закарпаття були возз’єднані з  Українською  РСР.  Здійснидася  споконвічна мрія українського народу — зібрання всіх земель у  єдиній  державі.  Проте УРСР у складі СРСР, незважаючи на проголошену і закріплену  в  Конституції СРСР та Конституції УРСР суверенність, залишалася економічно, політично  і ідеодогічно залежною від Москви.

Тільки  після  прийняття  24  серпня  1991   року   Акта   проголошення незалежності  України  перед  українським  народом  відкрилися  можливості  створення власної демократичної державності.

… життя триває, будується наша держава, і якою вона буде  залежить  тількі від нас.

Категория: Новини | Добавил: [HoN]Accord (01.09.2014)
Просмотров: 728 | Рейтинг: 0.0/0