Виставка-досьє «Гетьман Мазепа і його доба»

20 березня 2019 року минає 380 років від дня народження Івана Степановича Мазепи, гетьмана України (1687—1709 рр.); видатного державно-політичного і культурного діяча кінця XVII — поч. XVIII ст. З цієї нагоди в бібліотеці Марганецької гімназії організовано книжково-ілюстративну виставку-досьє «Гетьман Мазепа і його доба».

Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років (8081 днів). Цей період характеризувався економічним розвитком України-Гетьманщини, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного життя та культури.

На виставці представлені книги:

Журавльов, Денис Володимирович.

Мазепа. Людина. Політик. Легенда / Д. В. Журавльов. – Харків: Фоліо, 2007. – 205 c.

Історія України / В. Ф. Верстюк, О. В. Гарань, О. І. Гуржій та ін., під ред. В. А. Смолія. — К., Альтернативи, 1997. — С. 114 – 119.

Тагліна, Ольга Валентинівна.

Історія України [Текст] : Для молодшого шкільного віку /О.В. Тагліна. К. : Перо, 2009. – С. 66– 67

Лепкий, Богдан Сильвестрович.
Мазепа : Трилогія. І. Мотря: Іст. Повість у 2 т. / Б.С. Лепкий. – Львів: Каменяр, 1991. – 424с.

Лепкий, Богдан Сильвестрович.
Мазепа : Трилогія. II. Не вбивай; III. Батурин: Іст. Повість у 2 т. / Б.С. Лепкий. – Львів: Каменяр, 1991. – 488с.

Електронні ресурси

Сайт «Імя Івана Мазепи»

Іван Мазепа в бібліотеці «Українського Центру»

Оглоблин О. Гетьман Іван Мазепа та його доба. — Нью-Йорк, 1960. — 461 с.

Тож запрошуємо усіх завітати до нашої бібліотеки та переглянути книжкову виставку.

Категория: Новини | Добавил: [HoN]Accord (14.03.2019)
Просмотров: 552 | Рейтинг: 0.0/0